35. juhlavuoden palkitut aktiivijäsenet

  • 22.8.2023

35. juhlavuoden palkitut
aktiivijäsenet

Mestarien illallisella palkittiin 10 seura-aktiivia Suomen Golfliiton seura-ansiomerkeillä.

Pronssisen seura-ansiomerkin saivat: Kristiina Laitinen ja Anne Valkjärvi.

Hopeisen seura-ansiomerkin saivat: Pasi Luumi, Jarmo Airamo, Ville Vaimala ja Kirsti Varis.

Kultaisen seura-ansiomerkin saivat: Maritsa Ilkka, Pekka Aalto, Mikko Ylönen ja Jyrki Aaltonen.

Seura-ansiomerkkien saajat vasemmalta: Jyrki Aaltonen, Maritsa Ilkka, Mikko Ylönen, Kirsti Varis, Ville Vaimala, Anne Valkjärvi, Kristiina Laitinen, Pasi Luumi ja Jarmo Airamo. Kuvasta puuttuu Pekka Aalto.

 

Lisäksi seuran hallitus on tehnyt päätöksen, että kultaisen Suomen Golfliiton seura-ansiomerkkien saajat nimitetään seuran kunniajäseniksi. Näitä tuli tänä vuonna 4 henkilöä: Maritsa Ilkka, Pekka Aalto, Mikko Ylönen ja Jyrki Aaltonen.

Seuran uudet kunniajäsenet: Maritsa Ilkka, Jyrki Aaltonen ja Mikko Ylönen. Kuvasta puuttu Pekka Aalto.