Syyskokouksen terveiset

  • 25.11.2019

Syyskokouksen terveiset

ViGS:n sääntömääräinen syyskokous pidettiin 24.11 sunnuntaina Vierumäellä.

Nykyinen naiskapteeni ja naistoimikunnan puheenjohtaja Mia Himanen lopettaa kauden 2019 jälkeen vapaaehtoistoiminnan. Syyskokouksessa Mian tilalle valittiin Anne Valkjärvi, joka on monelle naisgolffarille tuttu seuran kilpailuista ja tapahtumista. Kiitos Mialle kaikesta seuran ja ViGS:n naisgolfin eteen tehdystä työstä ja tervetuloa Anne mukaan seuran hallituksen toimintaan.

Muutoin hallituksen kokoonpano pysyy samana kaudella 2020. Jyrki Aaltonen, Pekka Aalto, Pasi Luumi ja Aarne Salonen valittiin hallitukseen seuraavan kahden vuoden ajaksi. Seuran puheenjohtajana jatkaa Juuso Ilkka. Myös viime vuonna hallitukseen valitut Jarmo Airamo ja Ville Vaimala jatkavat hallituksessa.

Syyskokouksessa päätettiin lisäksi, että liittymis- ja jäsenmaksut pysyvät kauden 2019 tasolla. Hallitukselle annettiin lisäksi mandaatti tehdä hintakampanjoita jäsenrekrytointiin liittyen.

Uusi hallitus aloittaa tehtävässään 1.1.2020 alkaen.

Terveisin,

ViGS ry hallitus.